شارپ

بک لایت تلویزیون شارپ

Filter
تنظیم جهت صعودی

۴ مورد

تعداد در صفحه
مشاهده به عنوان مشبک لیست
 1. بک لایت 46 اینچ شارپ مدل LE8300X
  Rating:
  0%
  ‎۹۱۴,۸۰۰ تومان
  افزودن به مقایسه
 2. بک لایت 46 اینچ شارپ مدل 46LE830M
  Rating:
  0%
  ‎۸۸۰,۰۰۰ تومان
  افزودن به مقایسه
 3. بک لایت 40 اینچ شارپ مدل 40LE8300
  Rating:
  0%
  ‎۶۳۱,۹۰۰ تومان
  افزودن به مقایسه
 4. بک‌لایت 40 اینچ شارپ 52LED
  Rating:
  0%
  ناموجود
  در انبار موجود نیست
  افزودن به مقایسه
Filter
تنظیم جهت صعودی

۴ مورد

تعداد در صفحه
مشاهده به عنوان مشبک لیست

آشنایی اولیه با بک لایت و کاربرد آن

برای ظاهر شدن تصاویر در تلویزیون، نیاز به یک منبع نور است که در تلویزیون‌های قدیمی این نور توسط لامپ‌های کاتدی تامین می‌شد. با طراحی و تولید تلویزیون‌های ال سی دی، لامپ‌های فلورسنت جایگزین لامپ‌های کاتدی شدند. با این حال به دلیل معایب لامپ‌های فلورسنت مانند توان مصرفی زیاد، ایجاد حرارت و استهلاک پذیری، این لامپ‌ها با نمونه‌های جدیدتر یعنی بک لایت‌ها جایگزین شدند. در مورد بک لایت تلویزیون شارپ باید بدانید که این برند دارای دو نوع بک لایت شامل، بک لایت شاخه‌ای و بک لایت لبه‌ای است.

قیمت بک لایت تلویزیون شارپ

در صورت خراب شدن بک لایت، دو راه پیش روی افراد است، تعمیر بک لایت و یا تعویض آن. مسلماً تعمیر بک لایت هزینه کمتری به همراه خواهد داشت. با این حال باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که در اغلب موارد مدت کوتاهی پس از تعمیر، مجدداً خراب شده و به تعویض نیاز خواهد داشت.
در صورتی که تصمیم به تعویض بک لایت تلویزیون خود گرفتید باید بدانید که قیمت این قطعه به نوع بک لایت، سایز، کیفیت و برند Back-light بستگی دارد. باید بدانید که بک ‌لایت به عنوان یکی از اجزای اصلی تلویزیون محسوب شده و بطور چشم‌گیری بر کیفیت تصویر تاثیر دارد.

نکات مهم قبل از خرید بک لایت برای تلویزیون شارپ

در صورتی که تصمیم به تعویض بک لایت تلویزیون خود گرفتید، لازم است در زمان خرید به نکات اشاره شده در زیر توجه داشته باشید.

 • بعضی از مراکز فروش و تعویض غیر معتبر بک لایت، قیمت پایین‌تری را نسبت به سایر فروشگاه‌ها‌ برای تعویض بک لایت می‌دهند. این فروشگاه‌ها عموماً در زمان تعویض به جای جایگزین کردن تمامی قطعه بک لایت، تنها بخش آسیب دیده را تعویض می‌کنند. بهتر است به منظور جلوگیری از بروزه هرگونه مشکلی در آینده از مجموعه و تکنسین مربوطه گواهی و ضمانت نامه دریافت کنید.
 • تشخیص بک لایت‌ با کیفیت بسیار دشوار بوده و نیاز به تجربه و مهارت بسیاری دارد. با این حال بهتر است در زمان خرید توجه داشته باشید که بک لایت‌های ضعیف عموماً ولتاژ پایینی دارند.
 • به منظور تعویض بک لایت حتماً باید از یک تکنسین متعهد و حاذق کمک بگیرید.
 • حتماً پس از تعویض قطعه بک لایت تلویزیون شارپ، از تکنسین بخواهید تا قطعه خراب و تعویض شده را به شما بازگرداند.

چرا از سایت آگنیز باید بک لایت بخریم

سایت آگنیز به عنوان وارد کننده بک لایت‌های انواع برند و مدل تلویزیون و انواع نمایشگرها، تمام تلاش خود را کرده است تا بهترین و باکیفیت‌ترین بک لایت‌ها را برای مدل‌ها و برندهای مختلف تلویزیون فراهم کند. در صورتی که شما نیز احتیاج به تعویض بک لایت برای تلویزیون برند شارپ دارید، بهتر است به سایت آگینز مراجعه کنید.