پاناسونیک

بک لایت تلویزیون پاناسونیک

Filter
تنظیم جهت صعودی

۶ مورد

تعداد در صفحه
مشاهده به عنوان مشبک لیست
Filter
تنظیم جهت صعودی

۶ مورد

تعداد در صفحه
مشاهده به عنوان مشبک لیست

بک لایت تلویزیون پاناسونیک یکی از قطعات مهم در تلویزیون‌های ال‌ای دی کنونی است. این قطعه وظیفه فراهم کردن نور زمینه مورد نیاز در زمان نمایش تصاویر را بر عهده دارد. بک لایت همانطور که از نامش پیداست نوعی لامپ مخصوص برای تأمین نور مورد نیاز تلویزیون‌ها است. بک لایت مناسب باعث افزایش کیفیت تصاویر نمایش داده شده خواهد شد.
از دیگر ویژگی‌های بک لایت در تلویزیون می‌توان به دقیق‌تر نشان دادن جزئیات در صحنه‌های تاریک و بهبود کیفیت کلی تصاویر اشاره کرد. همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید سفارشی‌سازی را در زمینه رنگ، میزان روشنایی و جلوه‌های نور پس زمینه انجام دهید.

آشنایی اولیه با بک لایت و کاربرد آن

بک لایت در انواع تلویزیون‌ها به نور پس زمینه برای مشاهده تصاویر روی پنل آن اطلاق می‌شود. در واقع بک لایت به روشنایی ایجاد شده در صفحه نمایش مایع کریستال گفته می‌شود که در تلویزیون‌های ال ‌ای دی به جای لامپ‌های فلورسنت در تلویزیون‌های ال ‌سی ‌دی به کار می‌رود. پیش از ظهور نمایشگر‌های خانگی ال ‌ای دی لامپ فلورسنت برای روشنایی صفحه نمایش‌های خانگی استفاده می‌شد. با تغییرات ایجاد شده در ساختار این محصولات، منبع تأمین نور در روشنایی صفحه نیز تغییر کرد و از آن به بعد، از بک لایت یا همان لامپ‌های ال ‌ای دی برای تأمین نور مورد نیاز روشنایی صفحه استفاده شد. قرارگیری نور پس زمینه یا بک لایت ال ‌ای دی در تلویزیون‌های جدید باعث شد تا نمایش تصاویر در آن‌ها با کیفیت بهتر و نور طبیعی‌تر صورت گیرد.

قیمت بک لایت تلویزیون پاناسونیک

قیمت بک لایت پاناسونیک در بازار به عوامل مختلفی بستگی دارد. اندازه بک لایت مورد نیاز، نوع بک لایت و ویژگی‌های ارائه شده در آن می‌تواند روی قیمت آن مؤثر باشد. برخی از انواع بک لایت تلویزیون پاناسونیک موجود در بازار دارای قابلیت‌های بیشتری بوده و از این نظر قیمت بیشتری دارند. به همین دلیل تعیین قیمت بک لایت پاناسونیک در بازار باید با توجه به ویژگی‌ها و تکنولوژی به کار رفته در آن، اندازه بک لایت و نوع آن انجام می‌شود.

نکات مهم قبل از خرید بک لایت برای تلویزیون پاناسونیک

در زمان خرید بک لایت با کیفیت بهتر است برخی موارد مهم در نظر گرفته شود. مهم‌ترین عامل در انتخاب بهترین مارک بک لایت توجه به کیفیت خدمات یدکی استفاده شده در بک لایت و میزان تنوع آن است. برای خرید یک بک لایت با کیفیت، بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • بک لایت مناسب باید از لامپ‌های با کیفیتی برخوردار باشد. به این ترتیب عمر بک لایت نیز افزایش می‌یابد.
  • بک لایت مناسب باید نور مشخصی را تولید کند. نور مناسب، نه کم و نه زیاد، می‌تواند در مشاهده تصاویر با کیفیت مطلوب نقش مهمی داشته باشد.
  • حرارت ایجاد شده توسط لامپ‌های بک لایت معمولاً از طریق صفحه زیر لامپ‌ها منتقل می‌شود. در صورت معیوب بودن این صفحه و عدم انتقال مناسب حرارت، عمر مفید بک لایت کاهش پیدا کرده و عملکرد آن نیز دچار تغییر خواهد شد.
  • بهتر است تعمیر یا خرید بک لایت را از مراکز معتبر انجام دهید.
  • با مشاهده اولین علائم خرابی اقدام به تعمیر این قطعه کنید. این موضوع می‌تواند روی کاهش هزینه‌ها به شدت مؤثر باشد.

چرا از سایت آگنیز باید بک لایت بخریم؟

سایت آگنیز یکی از مراکز معتبر در ارائه انواع بک لایت باکیفیت در بازار است. همچنین می‌توانید پیش از خرید با قسمت پشتیبانی تماس گرفته و نسبت به خرید بک لایت مناسب با تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید. این مجموعه کلیه محصولات از جمله بک لایت تلویزیون پاناسونیک را به صورت رایگان ارسال کرده و مناسب‌ترین قیمت را برای آن‌ها در نظر گرفته است. از این رو نسبت به قیمت و کیفیت محصولات مطمئن خواهید بود.